Italské Gargano "Dolce far niente"

16.08.2021

 Italské Gargano - Campomarino - Apulie
Pokud chce rodina s dětmi strávit v Itálii u moře příjemně lenošivou dovolenou, je tohle pro ni jedna z doporučených a dostupných variant. Navíc velice bezpečných.

 Campomarino je malé přímořské letovisko, leží na hranici provincie Molise a Apulie. Je rozdělené na 2 části, Campomarino Lido (u moře) a Campomarino Paese (směrem do vnitrozemí). Historická část Campomarina se rozkládá na útesu nad mořem, odkud je krásný výhled na nekonečné písečné pláže. Zde na hlavním náměstí stojí kostel a v přilehlých uličkách můžeme obdivovat malby na omítkách, tzv. murales. Každou sobotu se tu koná trh. V Campomarino Lido, položeném u moře, se kolem písčité pláže táhne dlouhá ulice Lungomare s mnoha obchody, bary a restauracemi.Gargano - výlety:

Vieste je typicky uvolněné italské město s malým přístavem, majákem a spoustou památek v centru, které netvoří skanzen pro turisty, kde jsou jen obchody, kanceláře nebo restaurace, jak to známe z řady evropských měst. Zdejší lidé v gotice, baroku nebo renesanci normálně bydlí.

Najdete tu hezká, poklidná zákoutí, dvorky, náměstíčka i uličky s vápencovými dlaždicemi nebo schody ohlazenými od bot. Také však můžete s místními lidmi sledovat u večeře nebo u piva přenos fotbalového utkání přímo na ulici, protože majitel hospody vynesl v teplém letním večeru televizi ven. Tady se na ulici žije.

Strmá skaliska zařezávající se do pobřeží vytváří okouzlující zátoky s písečnými plážemi. Jeskyně, piniové háje kam oko dohlédne a starobylá městečka vystavěná na skalních útesech.


Mattinata a její běloskvoucí domečky a křivolaké uličky, San Menaio s jedním z největších a nejstarších piniových hájů v Itálii, Rodi di Garganico proslavené svými citrusy, Peschici, údajně jediné místo na Jadranu, odkud si můžete vychutnat východ i západ slunce do moře a Vieste s bílými domky v orientálním stylu. Tentokrát se chystáme odpočívat, vychutnávat italskou pohostinnost a nechat se rozmazlovat sluncem na pláži.


Lodní výlet na ostrovy Tremiti. Okružní výlet lodí kolem ostrovů a návštěva mořských jeskyní, nebo prohlídka pevnosti, koupání, šnorchlování.


Ubytování zajišťujeme v rodinných apartmánech


Apartmány jsou vybaveny klimatizací, kuchyní, vlastním prostorným balkonem, 2x ložnice po dvou lůžkách, pračkou a koupelnou s toaletou.

Díky velmi dobré dostupnosti restaurací, obchodů a trhů je zájezd koncipován jako rodinný s vlastním stravováním.

Na mořskou pláž je to přes borovicový háj cca 100 metrů.